Cupa Ligii

Popa e talismanul lui Dinamo în Cupa Ligii » Decisiv în meciul de la Giurgiu: "Avem nevoie de trofee"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 17 November 2016

Intrat în minutul 75 în locul lui Gnohere, atacantul Daniel Popa a fost decisiv pentru Dinamo în victoria 5-2 cu Astra, în sferturile Cupei Ligii.

Atacantul adus de la Chindia Târgoviște a marcat un gol și a scos un penalty în prelungiri, ratând alte două ocazii mari.

Popa reușise să marcheze și în meciul precedent din Cupa Ligii, el reușind o "dublă" în victoria cu FC Voluntari (2-1) din optimi.

"Mă bucur că am marcat, că am câștigat, avem nevoie de trofee. Sper să luăm Cupa Ligii la final, să o învingem pe Steaua în semifinale și să luăm trofeul.

Concurența este mare, Nemec marchează meci de meci, "Bizonul" a reușit și el o mulțime de goluri, eu îmi aștept rândul și sper să ajut echipa de fiecare dată, a declarat Daniel Popa la TV Digi Sport.

Dinamo s-a impus cu 5-2 la Giurgiu și s-a calificat în semifinalele Cupei Ligii, unde o va întâlni pe Steaua.