VIDEO Împăcarea sezonului în Premier League » Lecția primită de Guardiola în meciul cu Crystal Palace

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 19 noiembrie 2016

Guardiola nu are întotdeauna dreptate. După ce la începutul sezonului l-a trecut pe linie moartă pe Yaya Toure, mijlocașul a fost titular în premieră, azi, pe terenul lui Crystal Palace, aducând victoria lui City, 2-1, cu o "dublă" splendidă.

Toure a deschis scorul în minutul 39, după o combinație de efect cu Nolito. El a marcat din nou la 1-1, în minutul 83.

Pep s-a răzbunat în septembrie pe mijlocașul de 33 de ani din Coasta de Fildeș din cauza unor declarații ale impresarului acestuia și a amenințat că Toure nu va mai juca până când agentul nu-i va cere scuze pentru declarațiile date în presă.