Fotbal   •   Liga 1   •   CSU - ASTRA 0-1

Denis Alibec le dă peste nas suporterilor de la Severin: "Normal că am jucat și pentru Steaua! Sper să se distanțeze"

FOTO: Raed Krishan

Articol de Gazeta Sporturilor   —  duminică, 20 noiembrie 2016

Denis Alibec a fost din nou decisiv pentru Astra. Atacantul a obținut penaltyul din care giurgiuvenii au înscris golul victoriei împotriva Craiovei, scor 1-0. Vârful recunoaște că a jucat și pentru Steaua, viitoarea sa echipă. 

"A fost penalty, adversarul m-a împiedicat.

Sunt foarte importante aceste 3 puncte. Sunt mari șanse să intrăm în play-off. A fost greu fără Budescu, sper să îl avem alături cât mai des. 

Toți de la Severin ne-au spus că venim să jucăm pentru Steaua.  Normal că am jucat și pentru Steaua. Sper să se distanțeze, doar din iarnă merg acolo.


Până atunci trebuie să-mi fac treaba aici. Avem nevoie să jucăm în play-off", a zis Alibec.

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.