Europa League

Ei au dat tonul la Steaua în victoria de senzație cu Osmanlispor, 2-1 » Reghe a avut și trei jucători care n-au fost în nota echipei

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 25 noiembrie 2016

Steaua a învins-o aseară pe Osmanlispor, scor 2-1, reușind astfel să păstreze șanse pentru calificarea în primăvara Europa League.

Chiar dacă roș-albaștrii au avut o prestație dezamăgitoare în prima repriză, schimbările efectuate de Laurențiu Reghecampf după pauză au revitalizat echipa, care a reușit să întoarcă scorul și să se impună.

Cei mai buni jucători ai Stelei au fost Tamaș și Momcilovici, autorii golurilor roș-albastre, ambii notați cu 8, dar și Fernando Boldrin, cel care a fost decisiv la ambele reușite, notat cu 7.

De partea cealaltă, cel mai bun om al turcilor a fost N'Diaye, cel care a marcat și și-a creat alte ocazii bune de poartă, primind nota 7. Raul Rusescu a fost unul din cei mai slabi jucători ai turcilor, fiind notat cu 4.