Handbal

Înfrângere categorică pentru Dinamo în etapa a 8-a din Liga Campionilor! Echipa lui Voica nu mai are șanse de calificare

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 26 November 2016

Handbaliștii de la Dinamo au pierdut categoric în Ucraina duelul cu Motor Zaporojie, din etapa a opta a grupelor Ligii Campionilor, scor 27-35.

Handbaliștii antrenați de Eliodor Voica au avut o primă repriză de coșmar. Ucrainenii au intrat în avantaj de 9 goluri, scorul fiind 19-10.

În a doua repriză n-au mai forțat și cedat în fața românilor, scor 16-17. În meciul tur disputat la București în septembrie, Dinamo s-a impus cu 35-31.

După acest rezultat Dinamo nu mai are nici o șansă de calificare. Românii au 5 puncte sub Nantes, care are și un meci mai puțin. Mai sunt doar două etape de jucat în această fază a competiției.