Stranieri

VIDEO Stanciu, la primul gol în campionatul belgian! Mijlocașul român a marcat cu o execuție de excepție, în victoria la scor a lui Anderlecht

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 27 noiembrie 2016

Nicolae Stanciu a marcat al patrulea gol al lui Anderlecht în meciul cu Mouscron, încheiat cu scorul e 7-0. Este prima reușită a mijlocașului român în campionatul belgian.

După o jumătate de oră de joc, Stanciu a fost primit o pasă de la Obradovici și a șutat puternic de la aproximativ 20 de metri, fără nicio șansă pentru portarul lui Mouscron.

Vezi AICI golul lui Stanciu!

Înainte de reușita românului, pentru Anderlecht au mai punctat Teodorczyk, în primul minut, și Hanni, în minutul 28, iar Delac și-a trimis mingea în proprie poartă, în minutul 28.

După pauză, Anderlecht a mai punctat de trei ori, prin Tielemans, Spajici și Bruno. Stanciu a fost înlocuit de Acheampong, în minutul 74 al meciului.