VIDEO Viitorul - CSM Poli Iași 1-0 » Echipa lui Hagi se apropie la un punct de Steaua

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 29 noiembrie 2016

Viitorul a câștigat cel de-al doilea meci al etapei a 18-a din Liga 1, după ce s-a impus la limită în meciul de pe teren propriu cu CSM Poli Iași, 1-0.

Prima repriză a fost una anostă, fazele de poartă lipsind cu desăvârșire de la ambele porți.

Viitorul a ieșit la joc în repriza doua, punând din ce în ce mai multă presiune pe apărarea ieșenilor.

În cele din urmă a venit și golul: Nimely a marcat în minutul 73, învingându-l pe Grahovac cu un șut superb de la marginea careului.

Grație acestei victorii, Viitorul a urcat pe locul doi, la un singur punct distanță de Steaua, dar cu un meci în plus.

live-TEXT  Viitorul- CSM Poli Iași 1-0 (Nimely 73)