Fotbal   •   Liga 1   •   STEAUA

Balint lovește din nou în duelul de la distanță cu Reghe: "Nu trebuie să fii specialist ca să-ți dai seama de asta"

Articol de Gazeta Sporturilor   —  marți, 29 noiembrie 2016

Gabi Balint i-a răspuns în această seară lui Laurențiu Reghecampf, după ce antrenorul Stelei l-a acuzat pe Balint că îi critică prea drastic echipa după fiecare meci. 

"Vreau să văd faze lucrate în meci, nu la antrenamente. Nu înțeleg de ce Reghe o ia personal, pentru că eu nu am absolut nimic cu el. Eu pur și simplu fac o analiză. Nu trebuie să fiu un mare antrenor și nu mă consider un mare antrenor. Am antrenat la echipe mici și am avut rezultate pe unde am fost. E ușor să afli, nu stau să le enumăr.

Vreau să văd un joc bun. Nu am pretenții de la Chiajna sau Voluntari, am de la Steaua. Ăsta e felul meu, poate sunt mai dur, poate uneori mă afectează jocul Stelei. Bineînțeles că îmi păstrez părerile și voi spune mereu ce gândesc. Nu trebuie să ai mare școală de fotbal ca să vezi că nu joacă nimic în acest moment. Ce, trebuie să fii mare specialist? Pe mine mă judecă lumea în funcție de cum vorbesc aici, dacă o fac bine sau nu", a declarat Balint la TV Digi Sport.

”Atât non-fotbal nu am mai văzut demult. Practic au chinuit mingea. La Steaua ceva nu merge. Trebuie să ne întrebăm de ce. Știi ce am văzut eu în jocul tactic al Stelei în meciul cu Botoșani? Gabi Balint, după remiza Stelei cu FC Botoșani, 0-0

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.