Fostul antrenor dinamovist Dario Bonetti, care a câștigat ultimele două trofee cu echipa roș-albilor, Cupa și Supercupa în 2012, a fost extrem de impresionat de prestația fanilor dinamoviști în Derby de România.
"Acești băieți sunt inima unei galerii extraordinare, una dintre cele mai tari din Europa. Gândiți-vă dacă s-ar face și o echipă mare și competitivă în Europa... Nu am alte cuvinte... doar EXTRAORDINAR. Te iubesc", a fost mesajul lui Bonetti pe pagina sa de facebook.
Dinamo-Steaua s-a terminat 3-1, goluri marcate de Hanca (pen.), Nedelcearu, Nemec, respectiv Boldrin (pen.).
Vezi și:
{{text}}