VIDEO Chiricheș, doar rezervă în partida câștigata de Napoli categoric în fața lui Inter

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 02 decembrie 2016

Vlad Chiricheș a fost doar rezervă la Napoli, în victoria cu 3-0 obținută de napoletani în fața celor de la Inter.

VIDEO Napoli - Inter 3-0
Au marcat: Zielinski '2, Hamsik '6, L.Insigne '52
Click AICI pentru liveTEXT!

Napoli a deschis rapid scorul, după doar două minute, prin Zielinski, iar Hamsik a majorat avantajul gazdelor în minutul 5. Insigne a stabilit scorul final cu reușita din minutul 52.

Echipa la care evoluează Vlad Chiricheș a egalat la puncte Lazio și Atalanta și a urcat pe locul 6 în Serie A, în timp ce Inter este pe poziția a opta, cu 21 de puncte.

Echipele de start:

Napoli: Reina - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam - Zielinski, Diawara, Hamsík - Callejón, Gabbiadini, Insigne
Rezerve: Rafael, Sepe, Strinici, Giaccherini, Allan, Maggio, Jorinho, Maksimovici, Chiricheș, Rog, R. Insigne, El Kaddouri
Antrenor: M. Sarri

Inter: Handanovici - D'Ambrosio, Ranocchia, Miranda, Ansaldi - Brozovici, Kondogbia - Candreva, Banega, Perisici - Icardi
Rezerve: Carrizo, Andreolli, Melo, Joao Mario, Palacio, Jovetici, Biabiany, Eder, Murillo, Nagatomo, Brabosa
Antrenor: S. Pioli