VIDEO Nu renunță la lupta pentru play-off! Victorie mare pentru Astra la Voluntari, scor 2-1! Megaexecuție pentru Constantin Budescu

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 04 decembrie 2016

Astra Giurgiu a reușit să câștige meciul de la Voluntari, scor 2-1 și păstrează în continuare șanse de a juca în play-off în acest sezon.

Constantin Budescu a deschis scorul cu o execuție fantastică, marca Ilie Dumitrescu. Tot el a pasat perfect la golul înscris de Filipe Teixeira în minutul 53.

VEZI LIVETEXT + VIDEO

Petre Ivanovici a redus din diferență în minutul 63 după o pasă a lui Cernat, însă n-a fost suficient. Grație acestui succes Astra o depășește pe Voluntari și urcă pe locul 9.

Giurgiuvenii au 23 de puncte, cu 6 sub Dinamo, ocupanta locului 6. FC Voluntari este pe 10, cu 22 de puncte.

Echipele de start:

Voluntari: Balauru - Filipov, Balaur, Spahija, Acinte - C. Lazăr, Novac - Căpățână, Cernat, Marinescu - Bălan

Rezerve: Bornescu, Leasă, Cazan, Lungu, Popadiuc, Ivanovici, Curelea

Astra: Lung jr - A. Stan, Alves, Săpunaru, Morais - Boubacar, Seto - A. Ioniță, Kortzorg, Nicoară - Alibec

Rezerve: Gavrilaș, Budescu, Moise, Oros, Lovin, Teixeira, Balaure