VIDEO + FOTO Victorie care le dă speranțe bănățenilor! ACS Poli a învins pe teren propriu FC Voluntari, scor 1-0

+7 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 09 decembrie 2016

Poli Timișoara a câștigat la limită meciul cu FC Voluntari, scor 1-0. Unicul gol al meciului a fost înscris din penalty, de Cătălin Doman. Tot el a fost cel care a obținut lovitura de departajare în minutul 37.

Oaspeții au rămas în 10 oameni în prelungirile partidei când Florin Cernat a fost eliminat după ce l-a călcat pe Doman.

Cu acest succes Poli Timișoara adună 8 puncte, iar dacă n-ar fi fost depunctată la începutul sezonului ar fi avut 22 de puncte și ar fi fost pe 10, la egalitate cu Voluntari.

În ultimul meci din acest an Poli Timișoara va juca împotriva Stelei, în timp ce FC Voluntari întâlnește CFR Cluj.

FINAL POLI TIMIȘOARA - VOLUNTARI 1-0 (Doman 37)