FOTO Gest golanesc în Botoșani - Poli Iași » Doi jucători eliminați în prima repriză

+10 Foto
Captură TV Dolce Sport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 10 decembrie 2016

FC Botoșani și-a redus considerabil șansele la victorie în meciul de pe teren propriu cu Poli Iași, după ce în prima repriză a avut doi jucători eliminați și era condusă cu 0-2.

Prima eliminare a primit-o Andrei Miron, în minutul 36, când l-a faultat clar în careu pe Bole și a văzut al doilea cartonaș galben. Lovitura de departajare a fost transformată fără probleme de Andrei Cristea, care a dus scorul la 2-0.

*Captură TV Dolce Sport

5 cartonașe roșii
a văzut Miron în 65 de meciuri jucate în Liga 1

Trei minute mai târziu, Cătălin Golofca a făcut un gest golănesc și arbitrul Ovidiu Hațegan i-a arătat direct cartonașul roșu. Pe reluare se poate vedea cum fotbalistul Botoșaniului i-a aplicat un cot în figură lui Sato, în timp ce mingea era în altă zonă a terenului.