Cupa Romaniei

+10 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 15 decembrie 2016

Luceafărul Oradea a fost eliminată de Astra în optimile Cupei României, după ce a pierdut, scor 1-3. Vezi detalii.

Meciul de la Oradea s-a jucat pe zăpadă, cu câteva mii de oameni în tribune.

Echipa orădeană a avut un joc bun și a avut mai multe ocazii la poarta giurgiuvenilor, reușind să marcheze un gol.

În minutul 65, la scorul de 1-1, a avut loc faza optimilor Cupei.

Sergiu Arnăutu a primit o pasă perfectă în 6 metri, dar a lovit cu gamba piciorului drept și mingea s-a dus pe lângă poarta lui Gavrilaș!

Imediat, jucătorii și fanii și-au pus mâinile în cap, realizând cât de mare a fost ratarea lui Arnăutu. La 3 minute după ratare, Daniel Niculae a marcat pentru Astra, 2-1. Scorul final a fost 3-1, după autogolul lui Hlinca, minutul 88.