FOTO + VIDEO » Final dramatic în FC Voluntari - CFR » Scorul a fost răsturnat în ultimele minute!

+8 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 17 decembrie 2016

FC Voluntari s-a impus în fața celor de la CFR Cluj, 2-1, în primul meci al zilei.

FC Voluntari - CFR Cluj 2-1
Au marcat:  Marinescu 86', Spahija 90+3 / Bud 12' - VIDEO /
TEXT

CFR a început foarte bine meciul, iar Bud, golgeterul echipei, a deschis scorul în minutul 12, cu un șut din mijlocul careului. Acesta a fost și scorul primei reprize, cele două echipe nereușind să mai marcheze.

În partea a doua, CFR a făcut un pas în spate, iar FC Voluntari a pus presiune. În minutul 85, Nova este faultat în careu, iar Marinescu a marcat de la 11 metri. La ultima fază a meciului, Spahija a marcat cu din 6 metri, dar se află în ofsaid.

După această înfrângere, CFR rămâne cu 30 de puncte și este pe locul 6, în timp ce FC Voluntari are 25 de puncte și este pe locul 9.

Echipe de start:

Voluntari: Bornescu - Maftei, Spahija, Cazan, A. Coman - Novac, Tăbăcariu - Marinescu, Căpăţână, Bălan - Ivanovici
Rezerve: Balauru, Filipov, Achim, Leasa, Curelea, Popadiuc

CFR Cluj: Marc - Lopes, Larie, Mureşan, Camora - Chiriţă, Rus, Nascimento, Nouvier - Juan Carlos - Bud
Rezerve: Vâtcă, Horj, Păun, Gomelt, D.Roman, Negruţ