+7 Foto
Capturi DigiSport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 18 December 2016

Meciul dintre ASA și Pandurii, care a durat doar 45 de minute din cauza abandonului gorjenilor, a oferit câteva imagini incredibile. Jucătorii și arbitrii au fost ca pe patinoar, având mari dificultăți în a-și ține echilibrul.

Avram a alunecat precum în desenele animate cu Bambi, iar după 7 minute și-a schimbat "patinele" cu ghete pentru sintetic. Atacantul nigerian Benjamin KuKu a ieșit și el în decor la contactul crampoanelor de aluminiu cu suprafața înghețată.

Imaginile TV i-au surprins pe organizatori împrăștiind sare pe marginea terenului, pentru ca asistenții să nu alunece. :)

Din cauza gheții de pe unele porțiuni ale terenului, fotbaliștii celor de la Pandurii au refuzat să revină pe teren în repriza a doua a meciului cu ASA Târgu Mureș. Scorul după 45 de minute era 2-0.

Cel mai probabil, oltenii vor pierde cu 0-3 la "masa verde".