Stranieri

FOTO și VIDEO Un dinamovist a câștigat duelul românilor în Serie A! Ștefan Radu a marcat în poarta lui Tătărușanu

+11 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 18 decembrie 2016

Ștefan Radu a marcat în poarta apărată de Cirprian Tătărușanu, în victoria obținută de Lazio pe teren propriu contra Fiorentinei, scor 3-1.

FINAL » Lazio - Fiorentina 3-1
Au marcat: Keita '23, Biglia '45+4, Ștefan Radu '90/Zarate '64
Vezi AICI video cu golurile!

Fundașul român a închis tabela în minutul 90, când l-a învins pe Ciprian Tătărușanu cu un șut din interiorul careului, expediat la colțul lung.

Keita a deschis scorul pentru gazde, iar Biglia a majoraj avantajul în minutele de prelungire ale primei reprize. Zarate a redus din diferență în minutul 64, după ce Ilicici a ratat un penalty pentru Fiorentina, în imediat după pauză.

Cu victoria de astăzi, Lazio a egalat la puncte Napoli și se află pe locul patru în Serie A, la un punct de AS Roma, ocupanta locului secund. Juventus este lider, cu 42 de puncte.