+10 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 23 decembrie 2016

Partida tur dintre Dinamo și Steaua din semifinalele Cupei Ligii a stârnit multe controverse. "Câinii" s-au impus cu 4-1, însă roș-albaștrii contestă arbitrajul.

În minutul 47, la primul lui Derby condus, Horațiu Feșnic a luat o decizie ciudată. La o fază la care trebuia să-i acorde cartonaș galben lui Steliano FIlip, acesta i-a arătat avertisment lui Valentin Lazăr.

Pe înregistrări s-a putut observa că Lazăr n-a avut nici o legătură cu acea fază, nici măcar nu a comentat decizia, doar s-a arătat surprins că Feșnic îi dă "galben" și chiar i-a atras atenția că a greșit.

Nu i-a schimbat cu nimic decizia. N-ar fi fost o problemă atât de mare dacă Steliano Filip n-ar fi luat cartonaș galben în minutul 53, iar pentru el ar fi fost al doilea. În acel minut, scorul era 1-0 pentru gazde.