Fotbal   •   Liga 1   •   TRANSFER

Până să plece Budescu, Șumudică este pe cale să piardă un alt jucător de bază » Ce destinație a ales

Foto: Raed Krishan/Gazeta Sporturilor

Articol de Gazeta Sporturilor   —  vineri, 30 decembrie 2016

Transferat de Astra vara trecută de la Pandurii, Cristi Săpunaru este aproape să plece de la trupa antrenată de Marius Șumudică.

TV Digi Sport anunță că fundașul de 32 de ani este în negocieri avansate cu turcii de la Karabukspor.

În vară, Săpunaru a semnat un contract valabil pentru două sezoane cu campioana României, dar ar fi primit asigurărică nu i se vor pune piedici în cazul în care primește o ofertă avantajoasă..

Turcii îi oferă un salariu de trei ori mai mare decât cel pe care îl are în prezent la Astra, unde câștigă aproximativ 15.000 de euro pe lună, fiind unul dintre cei mai bine plătiți fotbaliști din țară.


Karabukspor s-a mai interesat și de un transfer al lui Constantin Budescu, dar mutarea este îngreunată de faptul că atacantul aparține chinezilor de la Dalian Yifang.

1.000.000 €este cota lui Săpunaru pe site-ul transfermarkt.com.

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.