VIDEO + FOTO Sevilla pune capăt seriei incredibile a lui Real, la capătul unui meci spectaculos

+2 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 15 ianuarie 2017

Real Madrid a pierdut în această seară pe terenul lui Sevilla, scor 1-2, la capătul unei partide superbe.

După egalul din Copa del Rey, madrilenii s-au văzut învinși de această dată pe Ramon Sanchez Pizjuan.

Real a deschis scorul prin Ronaldo, care a înscris din penalty în minutul 65.

Sevilla a egalat în minutul 86, când Sergio Ramos a marcat în proprie poartă, în urma unei lovituri libere a gazdelor.

Gazdele au forțat pe final, au înghesuit-o pe Real în propria jumătate și au dat lovitura în minutul 92, când Jovetici a marcat din pasa lui Vitolo printr-un șut superb de la 22 metri.

Real își vede astfel încheiat recordul incredibil de 40 meciuri fără înfrângere în toate competițiile, în timp ce FC Sevilla urcă pe locul doi, peste Barcelona, la doar un punct în spatele madrilenilor.

FINAL / Sevilla - Real Madrid 2-1 (Ramos  '85 a.g., Jovetici 90+2 /Ronaldo '66 p.)