Alibec, debut în tricoul Stelei, contra lui Qarabag » Cum s-a descurcat atacantul la primul meci

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 18 ianuarie 2017

Denis Alibec a fost trimis în teren de Laurenţiu Reghecampf pentru o repriză în primul amical pe care Steaua la disputat contra lui Qarabag (0-2).

Alibec a fost vârf în sistemul 4-2-3-1 aliniat de antrenorul Stelei, dar nu s-a remarcat în cele 45 de minute. Atacantul de 25 de ani nu a beneficiat de mingi pe care să le fructifice şi nu a avut prea ocazii de a pune în pericol poarta adversă.

Alibec a avut ocazia de a juca în atac cu fostul său coleg de la Astra, De Amorim, dar colaborarea celor doi nu s-a materializat în nici un fel.

Steliștii urmează să revină în București mâine, urmând ca pe 22 ianuarie să se întoarcă în Turcia, unde au programate 5 partide de verificare.

Citeşte şi:

VIDEO Steaua, înfrângere în primul amical al iernii, cu Qarabag » Prestaţie neconvingătoare a elevilor lui Reghecampf