VIDEO + FOTO Șoc pe Bernabeu! Celta Vigo o învinge pe Real în Cupa Spaniei » A doua înfrângere în trei zile pentru echipa lui Zidane

+5 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 19 January 2017

La doar trei zile de la înfrângerea din campionat de pe terenul Sevillei, Real Madrid a suferit miercuri seara o nouă înfrângere, pierzând pe teren propriu duelul din manşa tur a sferturilor Cupei Regelui Spaniei în fața lui Celta Vigo, scor 1-2.

Aspas a deschis scorul în minutul 65, după un contraatac de manual al Celtei.

La doar cinci minute, Marcelo a egalat, grație unui voleu superb din interiorul careului.

Peste doar un minut, Jonny a detonat bomba pe Santiago Bernabeu. Lansat în adâncime de Aspas, Jonny a finalizat cu siguranță pe lângă Casilla, stabilind scorul final al partidei.

VIDEO cu golurile

Real ajunge astfel la a doua înfrângere în trei zile, după ce în prealabil reușise o serie incredibilă de 40 meciuri fără înfrângere în toate competițiile.

Manșa retur se va disputa pe 25 ianuarie, pe Estadio Municipal de Balaidos.

Echipele de start:
Real Madrid: Casilla - Danilo, Varane, Ramos, Marcelo - Modrici, Casemiro, Kroos - Lucas, Ronaldo, Asensio

Celta Vigo: Alvarez- Mallo, Cabral, Roncaglia, Jonny - Radoja, Diaz - Wass, Hernandez, Bongonda - Aspas