Amicale

FOTO Prima victorie pentru FC Botoșani, în Antalya » Moldovenii au trecut de Slovan Bratislava

Articol de Ionuţ Tăbultoc  —  Friday, 20 January 2017

Elevii lui Leo Grozavu au obţinut prima victorie în cantonamentul ce se desfăşoară în Turcia, după ce s-au impus cu scorul de 1-0 în faţă slovacilor de la Slovan Bratislava, echipa clasată pe locul 3 în campionatul intern.

FC Botoşani a început meciul cu: Albuţ - Patache, Miron, Cucu, Popovici - Vasvari, Cârstocea, Român, Lorand Fulop - Bus şi Elek.

Botoşănenii au deschis scorul în minutul 32, prin Mihai Român, care a şutat frumos din afară careului de 16 m.

Meciul nu a fost unul spectaculos, însă FC Botoşani a controlat întreagă partida şi şi-a mai creat câteva ocazii în repriză secundă şi chiar a cerut de câteva ori penalty, însă scorul a rămas neschimbat.

În partea secundă au mai intrat: Cobrea, Ungurusan, Muşat, Golofca, Bordeianu, Juncanaru, Burcă, Târnovan, Greu şi Hergheligiu.

FC Botoşani a suferit două înfrângeri şi o obţinut un egal înainte acestui meci cu Slovan Bratislava. Următorul meci al botoşănenilor va avea loc pe 25 ianuarie, împotriva ruşilor de la Arsenal Amkar.