FOTO și VIDEO Final incredibil de meci pe Etihad: City ratează victoria cu Tottenham, după ce a condus cu 2-0!

+13 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 21 ianuarie 2017

Manchester City și Tottenham au încheiat la egalitate, scor 2-2, meciul jucat pe Etihad în etapa cu numărul 22 din Premier League, după ce City a condus cu scorul de 2-0.

Portarul oaspeților, Hugo Lloris, a gafat incredibil la golurile "cetățenilor".

Sane a deschis scorul pentru "cetățeni" în minutul 49, iar De Bruyne a dublat avantajul gazdelor cu reușita din minutul 54.

Vezi AICI rezumatul VIDEO

Dele Alli a redus din diferență doar patru minute mai târziu. Introdus la pauză, Heung-Min Son a restabilit egalitatea la capătul unei combinații superbe reușite de Eriksen și Harry Kane. Cu toate acestea, reluările au arătat că Harry Kane se afla în ofsaid în momentul în care a primit pasa.

Până la final, City a avut și un gol anulat, la reușita lui Gabriel Jesus din minutul 84.

După remiza de astăzi, Tottenham rămâne pe locul al doilea, la șase puncte în spatele liderului Chelsea, care va juca mâine pe teren propriu cu Hull. City rămâne pe locul cinci, la trei puncte în spatele lui Spurs.

echipele de start

Manchester City: Bravo - Zabaleta, Otamendi, Kolarov, Clichy - Toure - Sterling, De Bruyne, Silva, Sane - Aguero
Rezerve: Caballero - Gabriel Jesus, Delph, Kompany, Nolito, Fernando, J. Stones

Tottenham: Lloris - Dier, Alderweireld, Wimmer - Walker, Wanyama, Dembele, Rose - Eriksen, Alli, Kane
Rezerve: Vorm - Carter-Vickers, Davies, Sissoko, Son, Trippier, Winks