Trei vedete ale lui Real Madrid, accidentate în meciul cu Malaga » Marcelo, în lacrimi. Ronaldo, cea mai mare pierdere

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 21 ianuarie 2017

Real Madrid continuă să rămână pe primul loc după victoria de astăzi cu Malaga, scor 2-1, însă trei dintre vedetele lui Zinedine Zidane au părăsit terenul accidentate.

Brazilianul Marcelo s-a accidentat la coapsă și a fost înlocuit în minutul 25 cu Isco. Conform presei spaniole, starul Realului va lipsi cel puțin două săptămâni.

Mai mult, durerea s-a putut vedea cu ochiul liber pe chipul lui Marcelo în momentul când a ajuns pe banca de rezerve și a izbucnit pur și simplu în plâns.

Luka Modrici a fost și el înlocuit din cauza unor probleme în minutul 78, însă Zidane are cele mai mari emoții în privința lui Cristiano Ronaldo. Balonul de Aur a resimțit dureri puternice la finalul partidei de astăzi.