Stranieri

VIDEO Keșeru impresionează și în amicale » A marcat din nou pentru Ludogoreț

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 21 ianuarie 2017

Claudiu Keșeru a marcat unicul gol al celor de la Ludogoreț în partida amicală jucată contra polonezilor de Jagellonia și încheiată la egalitate, scor 1-1.

Atacantul român a deschis scorul cu o lovitură de cap în minutul 65, iar Cernych a restabilit egalitatea și scorul final al partidei de la Belek în minutul 86.

Vezi AICI rezumatul VIDEO al partidei

Keșeru a făcut parte din echipa aliniată de bulgari în cea de-a doua repriză, în timp ce Cosmin Moți a făcut parte din echipa de start.

Echipele de start:

Jagiellonia: Weglarz - Burliga, Runje, Tomelin, Tomasik - Romanczuk, Góralski - Frankowski (81` Novikovas), Vassiljev, Chomczenowski - Cernych

Ludogoreț: Borjan, Cicinho, Cosmin Moți, Plastun, Natanael, Sasha, Campanharo, Wanderson, Cafu, Marcelinho, Joao Paulo