Tenis

Cuvinte frumoase la adresa Soranei Cîrstea! Garbine Muguruza, prima reacție după calificare: "Un meci important pentru mine"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 22 January 2017

Sorana Cîrstea a pierdut confruntarea din optimi în fața jucătoarei spaniole Garbine Muguruza, scor 2-6, 3-6. Partida a durat doar 65 de minute.

Iberica o laudă pe româncă pentru jocul pe care îl are și e fericită pentru victoria de azi.

"A fost un meci important pentru mine. E prima dată când ajung în sferturi la Australian Open. De fiecare dată vin aici motivată.

E deja o performanță să fiu în sferturi. M-a ajutat mult victoria de la Roland Garros, am căpătat mai multă încredere. Sorana e o jucătoare puternică, mă bucur că am reușit să câștig.

Jocul meu a arătat bine, fac tot posibilul să reduc numărul greșelilor neforțate", a zis Garbine Muguruza după meci.