Stranieri

Staff-ul Fiorentinei are încredere în Ianis Hagi! Ultimele detalii despre jucătorul luat de la Viitorul

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 22 ianuarie 2017

Ianis Hagi a fost rezervă ieri în meciul câștigat de Fiorentina cu Chievo, în deplasare, scor 3-0. Cu evoluții foarte bune la Primavera, Ianis încă nu reușește să prindă minute prea multe la prima echipă, însă antrenorul său, Alessio Guidi, garantează că va fi un om important.

"Ianis Hagi se antrenează cu prima echipă, sub comanda domnului Sousa. Ianis are un program special pentru a se adapta la nivelul din Serie A.

Motivul pentru care noi l-am folosit la Primavera e simplu. Doream să aibă minute jucate, să fie un antrenament pentru el. A demonstrat la Primavera. S-a descurcat foarte bine la noi. A dat goluri, pase de gol. Are calități multe.

E un talent natural și cred că va juca bine la prima echipă. Pot garanta că Ianis este un talent uriaș", a zis Guidi pentru Violanews.