Stranieri

Bogdan Stancu a ratat un penalty în Cupa Turciei, iar echipa sa a fost eliminată

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 25 ianuarie 2017

Bogdan Stancu a jucat astăzi o repriză în meciul pe care echipa sa l-a câștigat în Cupa Turciei, pe terenul lui Umraniyespor, scor 1-0.

"Motanul" a fost introdus după pauză și a ratat o lovitură de pedeapsă în minutul 92.

Din păcate pentru român, în ciuda victoriei, echipa sa a fost eliminată din Cupa Turciei, terminând grupa G pe locul trei, în spatele lui Akhisar Belediyespor și Umraniyespor.

A fost cel de-al doilea meci al românului la Bursaspor, după ce mai bifase 21 minute în înfrângerea cu Adanaspor din campionat de duminica trecută.

• Bogdan Stancu a fost achiziționat în această iarnă de Bursaspor de la Genclerbirligi contra sumei de 750.000 euro.