Președintele de imagine al Stelei, Helmuth Duckadam, a anunțat că se fac eforturi importante pentru ca Steaua să aducă un fundaș central în această iarnă.
Există însă și o variantă de rezervă în cazul în care Gigi Becali nu va reuși acest lucru.
"Toşca e o pierdere, pentru că putea juca şi în stânga. Acum am rămas în acea bandă doar cu Momcilovic. Se fac eforturi pentru aducerea unui fundaş central.
Ne trebuie un apărător central de picior stâng. Când Momcilovici nu joacă, ai o problemă pe acea parte", a spus Duckadam la TV Digi Sport.
"Va trebui să îl sacrificăm pe Ovidiu Popescu fundaş dreapta şi Bălaşa va juca în centru. În rest, de la mijloc în sus, suntem acoperiţi" Duckadam despre varianta de rezervă
{{text}}