Două vești bune pentru Reghecampf după ultimul amical al iernii! Steaua și-a găsit și golgeter, și "decar"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 31 ianuarie 2017

Steaua a pierdut amicalul cu Wisla Cracovia, scor 3-4, însă Laurențiu Reghecampf are două motive de bucurie.

Denis Alibec a marcat din nou, de această dată două goluri, iar Florin Tănase a revenit și el pe gazon.

După ce s-a pregătit cot la cot cu restul oamenilor în ultimele zile, Florin Tănase a intrat azi la joc.

A prins 20 de minute din amicalul cu Wisla. Jucătorul venit de la Viitorul a intrat în locul lui De Amorim și are mari șanse ca în două săptămâni să poată prinde chiar 90 de minute.

Fotbalistul s-a accidentat grav la meciul Stelei cu CS U Craiova de pe 2 octombrie, scor 2-1  și a fost operat având ruptură de ligament încrucișat anterior cu leziune de ligament.