Handbal

VIDEO + FOTO Spectacol în tribune la handbal! Dinamo, galerie fantastică în fața Stelei » Victorie categorică a "câinilor"

+6 Foto

Articol de Alin Grigore  —  miercuri, 01 februarie 2017

Dinamo și Steaua se înfruntă în derby-ul etapei la handbal. "Câinii" se bucură de o susținere importantă în tribunele Sălii Dinamo, galeria făcând din nou spectacol.

Fanii roș-albilor au cântat non stop, în timp ce în peluza Stelei nu s-a aflat nici un suporter, din cauza faptului că Jandarmeria le-a interzis acest lucru. În schimb, aceștia vor merge la meciul de baschet dintre cele două din această seară, unde steliștii vor fi gazde.

Imediat după acest meci suporterii lui Dinamo vor pleca la Piața Victoriei, la protest.

În teren lucrurile au fost destul de echilibrate în prima parte a jocului. Scorul la pauză a fost egal, 12-12. În a doua repriză lucrurile au fost controlate fără problemă de dinamoviști.

Scorul final a fost 25-18, după o repriză groaznică a Stelei, care n-a mai punctat decât de 6 ori. Dinamo s-a calificat în semifinalele Cupei României după succesul categoric în fața marilor rivali.

Vezi mai jos VIDEO cu ultrașii lui Dinamo și atmosfera creată de aceștia! Imagini în galeria FOTO!