VIDEO În ciuda problemelor, Astra începe anul cu o victorie în fața lui ASA Târgu Mureș, scor 1-0

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 03 February 2017

Astra a început partea a doua a campionatului cu o victorie pe teren propriu în fața lui ASA Târgu Mureș, scor 1-0, într-un meci din etapa a 22-a.

ASTRA - ASA TÂRGU MUREȘ 1-0 VIDEO / TEXT
A marcat: Seto 28

Giurgiuvenii au început mai bine meciul și după 24 de minute Seto a deviat un balon spre Ioniță, însă acesta a șutat pe colțul scurt din interiorul careului și mingea a fost trimisă în corner.

Unicul gol al partidei a veni în minutul 28, când Budescu a deviat mingea la Seto, japonezul a ajuns în poziție centrală și l-a învins pe portarul Pap.

Campioana României a urcat acum pe locul 6, poziție de play-off, cu 32 de puncte. De partea cealaltă, ASA se află pe locul 13, cu 9 puncte.

Echipele de start:

Astra: Lung jr. - A. Stan, Săpunaru, Fabricio, J. Morais - Lovin, Seto - Al. Ioniță, Budescu, Teixeira - D. Niculae

ASA: Pap - Velayos, G. Mureșan, Rougkalas, Mendy - Balgiu, Candrea, Petriș - Nicoliță, Bâtfoi, Ciolacu