Handbal

Victorie importantă în Liga Campionilor » Krim Ljubljana - CSM Bucureşti 21-24 » Cum arată clasamentul grupei

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 04 februarie 2017

CSM Bucureşti a învins astăzi pe terenul lui Krim Ljubljana, într-un meci contând pentru grupa principală din Liga Campionilor.

Campioana Europei s-a impus cu 24 - 21 şi păstrează şanse pentru accederea în fazele superioare ale competiţiei.

Bucureştencele au controlat în totalitate prima repriză, reuşind să intre la cabine cu un avantaj de cinci goluri (14-9).

Chiar dacă în repriza a doua CSM a mai redus din intensitate, elevele lui Aurelian Roşca au reuşit să-şi menţină avantajul şi să câştige disputa.

Etapa trecută, bucureştencele au remizat pe teren propriu cu Larvik, scor 26-26, în timp ce Krim Ljubljana a fost surclasată de Gyor, scor 22-39.

În celălalt meci din grupă, Larvik a învins-o pe Midtjylland, scor 24-22.