Fotbal   •   Liga 1   •   TRANSFER

Alibec și Șumudică, prieteni și după transfer: "Îl întreabă ce să facă și cum. Că nu-i convine lui Reghecampf e altceva"

Articol de Gazeta Sporturilor   —  vineri, 10 februarie 2017

Basarab Panduru susține că Laurențiu Reghecampf nu ar avea de ce să fie deranjat de faptul că Alibec și Șumudică au rămas prieteni și după transferul atacantului la Steaua.

"Dacă a fost o prietenie, nu doar o relație antrenor-jucător, probabil se sună și discută. Îl întreabă Alibec ce să facă, cum să facă. Că nu-i convine lui Reghecampf e altceva. Nu văd ce e neloial aici. Dacă mă sună un jucător pentru că avem o relație de prietenie, ce să-i zic? «Băi, închide telefonul, nu mă mai suna»?", a spus Panduru la TV Dolce Sport.

Panduru a vorbit și despre intervențiile dese ale lui Șumudică la TV, afirmând că îl aude pe antrenorul Astrei tot timpul vorbind cu presa: "Șumudică trebuie să spună ceva, că la 9 dimineața vorbește pe la vreo emisiune, la 10 la altă emisiune, la 12 la radio. Când dau drumul la radio îl aud, când dau drumul la emisiune, el intră prin telefon. El intră toată ziua prin telefon".

"Șumudică transmite ce vorbește cu jucătorul, ceea ce vorbesc eu rămâne între noi. Nu mă deranjează, Denis Alibec e liber să vorbească cu cine dorește, dar anumite discuții nu trebuie spuse la televizor" Laurențiu Reghecampf

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.