VIDEO Genk, trei goluri în zece minute, în ultimul meci dinaintea partidei cu Astra

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 11 februarie 2017

Genk sa impus cu scorul de 3-0 în fața formației St. Truiden, în etapa 26 din campionatul belgian, înaintea primului meci cu Astra din "șaisprezecimile" Europa League.

Toate cele trei reușite ale lui Genk au fost marcate în prima parte, într-un interval de mai puțin de 10 minute. Pozuelo a deschis scorul în minutul 37, Samata a dublat avantajul trei minute mai târziu, iar Malinovsky a stabilit scorul final în minutele de prelungire

Vezi AICI rezumatul VIDEO al meciului!

Genk este pe poziția a cincea în Belgia, cu 41 de puncte după 26 de etape, la 11 în spatele liderului Fc Bruges.

Partida tur dintre Astra și Genk se va disputa joi, de la ora 20:00, pe stadionul "Marin Anastasovici" din Giurgiu, în timp ce returul de la Genk este programat pentru data de 23 februarie, de la ora 22:05.