Liga Campionilor

VIDEO + FOTO Zece goluri într-o seară fantastică de UEFA Champions League! Bayern și Real, ca și calificate în sferturile de finală

+20 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 15 februarie 2017

Bayern Munchen și Real Madrid au făcut pași importanți pentru calificarea în sferturile de finală din UEFA Champions League.

Nemții au demolat-o pe Arsenal pe teren propriu, scor 5-1, deși la pauză scorul a fost egal, 1-1.

Tot egal a fost după prima parte și în disputa dintre Real Madrid și Napoli (1-1), însă spaniolii au mai punctat de două ori după pauză și au câștigat cu 3-1.

VEZI MAI JOS MARCATORII ȘI GOLURILE DIN CELE DOUĂ JOCURI

OPTIMILE DE FINALĂ

BAYERN MUNCHEN - ARSENAL 5-1 (robben 11, lewandowski 53, T. Alcantara 56, 63, MULLER 88 / Sanchez 30)