Stranieri

VIDEO Echipa lui Toșca a fost umilită de Granada » Românul a fost integralist

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 17 februarie 2017

Granada a învins categoric pe teren propriu Betis Sevilla, echipa lui Alin Toșca, scor 4-1, într-un meci din etapa a 23-a din La Liga.

După primele 33 de minute, Granada conducea deja cu 3-0 prin golurile lui Carcela-Gonzalez (18), Ramos (28) și Pereira (33). Oaspeții au intrat la cabine cu moralul la pământ și nici după revenirea de la vestiare lucrurile n-au stat mai bine pentru echipa lui Toșca.

Granada a mai punctat o dată prin Adrian Ramos, în minutul 64, urmând ca un minut mai târziu Leiva, de la Betis, să fie eliminat după o bătaie cu Pereira, acesta din urmă fiind trimis și el la cabine.

Vezi VIDEO cu golurile și eliminările partidei

Petros a marcat golul de onoare cu un sfert de oră înainte de final, însă Betis n-a putut face mai multe și s-a văzut învinsă.

Toșca a fost integralist la Betis.

Betis ocupă locul 13, cu 24 de puncte, însă are un meci mai puțin. De partea cealaltă, Granada se află pe poziție de retrogradare, 19, cu 16 puncte.