Stranieri

FOTO Pașcanu l-a învins pe Dragomir » Viitorii lideri ai României au fost integraliști în Leicester - Arsenal

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 19 februarie 2017

Alex Pașcanu l-a învins pe Vlad Dragomir în meciul dintre Leicester u23 și Arsenal u23, scor 2-1.

Knith a deschis scorul în minutul 20, după ce a reluat cu capul o centrare din corner a lui Ndukwu. În minutul 52, Ndukwu a majorat scorul, după ce a pătruns pe partea dreapta și a șutat imparabil.

Pașcanu, care l-a avut adversar pe Denny Welbeck, a avut o evoluție foarte sigură și a avut mai multe interveniții sigure. Dragomir, decarul lui Arsenal, a avut o ocazie în minutul 25 după ce a șutat peste poartă din careu.

Leicester: Iversen, Johnson, Moore (c), Knight, Pascanu, Ndukwu, Hammond, Kaba Sherif, Watts, Muskwe, Uche
Rezerve: Debayo, Yates, Wood, Mitchell, Dewsbury-Hall

Arsenal: Keto, Johnson, Bramall, Da Silva, Olowu, Sheaf (c), Malen, Nelson, Welbeck, Dragomir, Willock
Rezerve: Nketiah, Huddart, Mourgos, Kamara, Da Graca

După 16 etape, Arsenal u23 este pe locul 5, cu 22 de puncte, iar Leicester este pe 11, cu 16 puncte.