Stranieri

VIDEO Chipciu, pasă de gol pentru Anderlecht în meciul cu Oostende » Stanciu a rămas pe bancă toată partida

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 19 February 2017

Alex Chipciu a fost titular pentru Anderlecht, în partida câștigată în deplasare cu Oostende (4-1), în timp ce Nicolae Stanciu a rămas pe banca de rezerve.

VIDEO » Oostende - Anderlecht 1-4
Au marcat: DiMata '24 (pen.)/Hanni '2, Tielemans '67, '69, Teodorczyk '89
Click AICI pentru liveTEXT!

Chipciu a pasat decisiv la primul gol al lui Anderlecht, marcat de Hanni încă din minutul al doilea. Oostende a egalat din penalty, iar Anderlecht a avut probleme în atac până la intrarea lui Tielemans.

Belgianul de 19 ani a rezolvat soarta meciului cu două execuții de senzație reușite într-un interval de doar două minute, pentru ca Teodorczyk să stabilească scorul final al partidei cu golul din minutul 89.

Anderlecht a egalat la puncte liderul FC Bruges, însă rămâne în continuare pe poziția a doua în Belgia.

Echipele de start:

Oostende: Dutoit - Marusici, Rozehnal, Godeau, Milici - Jonckheere, Siani - Vandendriessche, Musona, Ghanassy - DiMata

Anderlecht: Boeckx - Najar, Kara, Nuytinck, Obradovici - Trebel, Dendoncker - Hanni, Chipciu, Bruno - Teodorczyk