Gigi Mulțescu, săgeți către Dinamo după înfrângere: "A fost bătaie de joc! E o rușine ce au făcut"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 25 februarie 2017

Gigi Mulțescu e dezamăgit de meciul pierdut de echipa sa la București cu Dinamo, scor 1-2. Antrenorul lui CS U Craiova critică jocul "câinilor".

"Am început exact invers față de cum am pregătit meciul. Am primit două goluri imediat. Apoi am așezat jocul, dar nu am marcat.

E păcat că nu am scos nimic dintr-un meci pe care l-am controlat aproape în totalitate. Per total a fost un meci bun, cu cel mai bun ritm din tot campionatul.

Până în minutul 30, domnul Kovacs i-a lăsat să ne calce în picioare. Arbitrul a fost în alt film. Apoi a fost o rușine cum s-au prezentat adversarii de azi, în repriza a doua mă refer. Au tras de timp în ultimul hal, dar și arbitrul i-a lăsat. Le-a mai dat câteva galbene, dar târziu. Spre final a fost bătaie de joc. Nu s-a mai jucat nimic", a zis Mulțescu la TV Dolce Sport.