Dinamo a reușit să învingă CS U Craiova, dar un jucător l-a dezamăgit crunt pe Cosmin Contra » Notele derby-ului de pe Arena Națională

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 26 februarie 2017

Dinamo a făcut un pas important pentru calificarea în play-off-ul acestui sezon după ce s-a impus în fața Craiovei, scor 2-1. "Câinii" au avut un start perfect de joc, reușind să înscrie de două ori prin Adam Nemec.

Oltenii au controlat apoi jocul, însă au reușit să reducă din diferență abia în ultimele 20 de minute ale jocului, prea târziu pentru a mai putea egala.

Ionuț Nedelcearu este dinamovistul care a dezamăgit, el fiind și cel care a comis faultul la penalty-ul ratat de Ivan. De partea cealaltă cei mai slabi jucători au fost Mateiu, Kelici și Popov.

Primul a rezistat pe teren doar 23 de minute, în timp ce Kelici a fost schimbat la pauză acuzând probleme musculare. Popov a evoluat tot jocul, dar a făcut-o slab.