Stranieri

VIDEO Chipciu și Stanciu, pe teren în victoria lui Anderlecht în fața lui Genk » Ce au făcut cei doi

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 26 februarie 2017

Anderlecht a învins-o astăzi pe Genk, scor 2-0, egalând astfel liderul FC Bruges, ambele având 58 puncte cu două etape înainte de finalul sezonului regulat.

Alexandru Chipciu a fost titular și a jucat 64 de minute, în timp ce Nicolae Stanciu a fost introdus pe teren în minutul 85, în locul lui Bruno.

Golurile lui Anderlecht din victoria în fața fostei adversare a Astrei din Europa League au fost reușite de Kara, în minutul 32, și Tielemans, la cinci minute după pauză.

VIDEO cu golurile

Echipa celor doi români traversează o periodă deosebită în campionat, acolo unde nu au mai fost învinsă din 20 noiembrie, când pierdea cu 2-3 pe terenul lui Waregem.

Antrenorul Rene Weiler l-a lăsat din nou pe bancă pe Stanciu, fiind cea de-a treia etapă consecutivă când jucătorul venit de la Steaua începe meciul din postura de rezervă.