VIDEO » "Remontada" de senzație a lui Real Madrid » Madrilenii obțin o victorie imensă pe El Madrigal după ce au fost conduși cu 0-2

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 26 februarie 2017

Real Madrid s-a impus pe terenul lui Villareal, scor 3-2, la capătul unui meci minunat în care a revenit incredibil de la 0-2.

FINAL » Villarreal - Real Marid 2-3 (Trigueros 50, Bakambu 56 / Bale 60, Ronaldo 72 p., Morata 84) / VIDEO
Click AICI pentru liveTEXT

Chiar dacă scorul a fost alb după primele 45 minute, jocul s-a animat în mitanul secund.

Trigueros a deschis scorul în minutul 50, pentru ca la doar șase minute Bakambu să majoreze diferența.

Bale a dat startul revenirii madrilenilor, marcând cu capul superb în minutul 60.

Ronaldo a restabilit egalitatea în minutul 72, dintr-un penalty îndelung contestat de jucătorii "Submarinului Galben".

Morata a dat lovitura în minutul 84, fructificând centrarea perfectă venită de la Marcelo.

În urma acestui succes, Real a revenit pe primul loc în La Liga, acumulând 55 puncte, cu unul mai mult decât Barcelona.

În plus, madrilenii mai au de disputat și o restanță.

Echipele de start:

Villarreal: Asenjo - Mario Gaspar, Musacchio, Ruiz, Costa - dos Santos, Trigueros, Bruno, Castillejo - Bakambu, Adrian

Real Madrid: Navas - Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo - Modrici, Casemiro, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo