Exilatul Gazului și omul nebăgat în seamă la națională, cei mai buni din meciul de aseară » Cel mai slab de pe teren a fost un stelist

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 27 February 2017

Gaz Metan și Steaua au remizat în penultima etapă din sezonul regulat, scor 1-1, rezultat care a fost în favoarea lui Dinamo, echipă ce va trebui să învingă Pandurii în ultima etapă pentru a merge în play-off.

Roș-albaștrii au condus din minutul 30 prin reușita lui Alibec, însă la începutul reprizei secunde Sikorski a egalat. Apoi cele două formații s-au întrecut în ratări.

Cei mai buni jucători de pe teren au fost portarul Florin Niță și Eric, care a primit nota 8 din partea Gazetei Sporturilor. La polul opus s-a aflat Muniru, care a greșit foarte multe pase și baloane simple.