Reghecampf începe să taie-n carne vie la Steaua! Măsura luată după meciul cu Gaz Metan

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 27 februarie 2017

Steaua a remizat ieri pe terenul lui Gaz Metan, scor 1-1, iar după meci Gigi Becali l-a criticat dur pe Laurențiu Reghecampf.

Antrenorul roș-albaștrilor a luat prima decizie după egalul cu Gaz Metan și spune că vrea să îndepărteze actele de indisciplină din cadrul echipei.

Reghecampf l-a oferit exemplu pe Boldrin, despre care a spus că nu a fost pregătit în meciul cu medieșenii în momentul în care antrenorul i-a cerut să intre pe teren.

"Boldrin nu era pregătit la pauză. O să am o discuţie cu ei, pentru că ar trebui când stau pe bancă să fie cu apărători, cu ghete în picioare, să fie pregătiţi să între în teren. Mai ales că au avut 15 minute la dispoziţie, toată pauza", a spus Reghecampf la TV Dolce Sport.

Reacția lui Reghecampf vine după ce Prosport și Fanatik au scris despre Mihai Stoica și antrenorul Stelei că s-ar fi îmbătat la hotel înaintea meciului de la Zurich, iar directorul sportiv nu s-a mai prezentat la meci.