Cupa Ligii

Panduru, necruțător cu jucătorii Stelei: "Ați fost învinși de rezerva-rezervei titularului de la Dinamo"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Wednesday, 01 March 2017

Basarab Panduru, fostul mare jucător al Stelei, i-a desfințat pe jucătorii Stelei, care au suferit o nouă înfrângere drastică în fața lui Dinamo (1-3).

"Este inadmisbil să joci așa în fața lui Dinamo!

Practic, Steaua a fost învinsă de rezerva rezervei titularului de la Dinamo", a spus Basarab Panduru, la TV Dolce Sport.

Remarca fostului jucător al Stelei îl vizează pe Patrick Petre. Introdus pe teren în minutul 72, jucătorul de 19 ani a marcat la doar un minut de la intrarea sa. Apoi, a scos și penalty-ul transformat de Hanca.

Fiul lui Florentin Petre a reușit astfel primul său gol într-un derby cu Steaua, bifând și primele minute la Dinamo din 21 noiembrie 2016, când evolua 16 minute în meciul cu CFR Cluj din campionat.