Handbal

FOTO » Emoții și dramatism » CSM București o învinge pe Krim Ljubljana, 28-26, și se califică în sferturile Ligii Campionilor

+13 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 03 martie 2017

CSM București a învins-o în această seară pe Krim Ljubljana, scor 28-26, asigurându-și calificarea în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

CSM București a avut o primă repriză perfectă, conducând pe toată durata celor 30 minute, intrând la cabine cu un avantaj de două goluri, 14-12.

Repriza secundă s-a desfășurat însă pe cu totul alte coordoante.

Slovenele au avut o prestație diametral opusă față de prima repriză și au trecut chiar la conducerea partidei, conducând cu 22-20.

Fetele lui Aurelian Roșca au reușit în cele din urmă să revină și să-și asigure calificarea în sferturile competiției pe care au câștigat-o anul trecut, impunându-se cu 28-26.

Cel mai probabil, adversara lui CSM București din sferturile Ligii Campionilor va fi Vardar Skopje.

CSM București - Krim Ljubljana 28-26, cele mai importante momente ale meciului:

FINAL! CSM se impune cu 28-26 și merge în sferturi!

min 54 Bucureștencele au avut o tresărire de orgoliu și au revenit la conducerea partidei. Acum conduc cu 27-24, cu șase minute înainte de final.

min 44 Pentru prima oară în această întâlnire, fetele de la Krim conduc. Slovenele joacă impecabil în repriza secundă, distanțându-se la două goluri, scor 22-20.

min.40 Bucureștencele traversează un nou moment dificil. Jocul lui CSM nu merge în direcția dorită de Aurelian Roșca, iar slovenele au revenit pe tabelă, scorul fiind egal, 18-18.

A reînceput partida!

Pauză: CSM București o conduce pe Krim cu 14-12 la capătul primelor 30 minute

min.26 Time-out-ul cerut de Aurelian Roșca a fost de bun augur pentru românce, care conduc din nou ostilitățile meciului din Sala Polivalentă, distanțându-se din nou la trei goluri

min 18 Slovenele reintră în joc și reușesc să restabilească egalitatea, scorul în acest moment fiind de 9-9

min 11 Elevele lui Aurelian Roșca mențin avantajul de trei goluri, conducând cu 7-4

min.6 Joc perfect până acum, CSM conduce cu 4-1 și este în controlul jocului

min.1 A început partida! Bucureștencele reușesc primul gol al partidei, prin Isabelle Gullden

În meciul tur, bucureștencele s-au impus pe terenul lui Krim cu 24-21.