Viitorul a umilit Steaua » Trupa lui Hagi i-a distrus pe roș-albaștri la juniori

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 11 March 2017

Steaua U19 și Viitorul U19 s-au întâlnit azi într-un meci contând pentru sferturile de finală ale Cupei României U19. Partida s-a disputat la Clinceni.

Viitorul U19 s-a impus cu 6-0, după ce la pauză a fost 1-0. Andrei Ciobanu de două ori, Alexandru Pop cu o dublă, Cezar Mihalache și Doru Dumitrescu au fost cei care au adus victoria echipei lui Hagi, care e condusă de pe bancă de Nicolae Roșca.

Au evoluat pentru FC Viitorul U19: Dur-Bozoancă - Căpușă (78 R. Ghiță), Băluță, V.Ghiță, Nedelea (71 Neciu) - Ciobanu, Gherghiceanu (46 Iani), Dumitrescu (64 Călin) - Vîlcea (46 Pop), Mihalache, Tucaliuc.

Viitorul și Steaua se vor întâlni în play-off-ul Ligii 1 peste o săptămână, în cea de-a doua etapă.