Handbal

UPDATE Victorie pentru CSM București, în ultimul meci din grupele Ligii Campionilor » Româncele și-au aflat adversarul din "sferturi"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 12 martie 2017

CSM București s-a impus Esbjerg, scor 25-20, în ultimul meci din grupele principale ale Ligii Campionilor și va juca în sferturile competiției contra unguroaicelor de la Ferencvaros.

FINAL Esbjerg- CSM București 20-25

Înaintea acestui meci, româncele erau deja calificate în sferturile Champions Legue, însă doar un rezultat pozitiv le-ar fi asigurat un adversar mai facil în această fază a competiției.

În cazul unei înfrângeri astăzi, campioana României ar fi întâlnit Vardar Skopje.

Esbjerg a intrat în meciul de astăzi fără vreo motivație, fiind clasată pe ultima poziție, fără vreo șansă de participare în sferturile de finală.

Sferturile Ligii Campionilor se vor juca în sistem tur-retur, iar cele două manșe sunt programate pentru datele de 7-9 şi 14-16 aprilie.